12 Mayıs 2013 Pazar

Ve Yavru Sezonu Açıldı....

Gün geçmiyor ki ortalıkta kedi yavrusu görmeyeyim. Son iki aydır kaçırmam imkansız çünkü altıncı kattaki evimin yangın merdivenine eskiden de beslediğim bir kedi beş yavrusu ile çıktı geldi. Güvenlik konusunda iyi bir seçim yapmış gerçekten. Diğer erkek kedilerin yavruları boğmak için tırmanması neredeyse imkansızdı anne kedi görmeden. Bir de Güzel Surat'ımız vardı. O da doğurmuş ama tüm yavrularını kaybetmiş sanıyorum çıktı geldi yangın merdivenine. İkinci anne oldu beş yavruya ve beraber emzirdiler yavruları. Kediler kendi yavruları olmasa da başka yavrulara harika anneler oluyormuş. Kedi yavruları daha birinci kata hiç inemedi henüz. Anneler günün de farkında olmamalılar :) yavrularını ölümüne koruyan bu iki anne kedi. 


Dün ve bugün çok talihsiz olaylar yaşandı bu kedi ailesi için. Dün sabah bir yavruyu ölü buldum bahçede. Başında da anne kediler. Anladım ki kedi yavrusu 6. Kattan düşmüş. Bu sabah pencereden dışarı baktım diğer yavrulara. Ama bu sefer iki yavru daha ölmüştü. Yine düşmüşlerdi aşağıya ve anneler onları yukarı taşımışlar. Ölü yavruları aldım ve bahçeye götürdüm. İki yavru kaldı üç gün içinde. Kediler hareketlendikçe oyun oynarken düşüyorlar aşağıya ve iç kanama geçirip ölüyorlar. Elimden geleni yaptım ortamı daha güvenli hale getirmek için. Ama yine de her şekilde çok zor günler bekliyor bu iki lokumu. İki erkek kaldı. İkisi de çok sağlıklı ve oyuncu. 

Sahiplendirmek istiyorum onları. Bari onların yaşama şansları olsun diye. Tüm aşılarını tamamlayıyorum bu iki yavrunun. Veterinerim  de çok iyi bir insan olduğundan tüm aşılarını uygun bir fiyata yapıyor. Eğer onlara anneler günü hediyesi vermek isteyen ve onlara anne olacak melek anne adayları olursa benim tugbayaln@gmail.com adresinden irtibata geçebilirler.

Tüm annelerin anneler gününü kutluyorum. Buna kedi anneleri de dahil :). Benim kızlarım Mia ve Minnoş da sabahın ilk ışıkları ile benimkini kutladılar. Şimdi de Mia benimle günün tadını çıkarıyor :)) daha fazla fotoğraf paylaşabilirim daha sonra. 

0 yorum:

Yorum Gönder

© KEDİ GÜNLÜĞÜ - Template by Blogger Sablonlari - Header image by Deviantart